שחו עם הזרם: פעילות דייג בקיבוץ עם הילדים!

שחו עם הזרם: פעילות דייג בקיבוץ עם הילדים!

בכל סוף שבוע בשגרה, ובכל יום בחופש הגדול, אתם מעסיקים את עצמכם נון סטופ בשאלה: "אז מה נעשה עם הילדים היום?". נדמה שכבר עשיתם כל פעילות אפשרית, ביקרתם בכל אתר חובה וטיילתם בכל נחל ומסלול. רגע לפני שאתם מרימים ידיים, חכו: האם יצא לכם לבלות עם ילדיכם בפעילות של דייג בקיבוץ? בשונה מפעילויות ילדים "קלאסיות" שפונות אך ורק לקהל הילדים, אטרקציה של דייג מתאימה לכל בני המשפחה! אז מה צפוי לכם בפעילות הדייג ומהם יתרונותיה?

אז מה אתם תעלו בחכתכם? דייג בקיבוץ עם הילדים!

כהורים, משאלתכם היא להעביר את ילדיכם בפעילות שהיא הרבה מעבר לכייף רגעי, כזו שמעניקה ערך מוסף. לפניכם, מספר יתרונות בולטים שיש לפעילות של דייג בקיבוצים:
* פעילות אקטיבית שמקימה את הילדים ממצב הישיבה הממושך (כן, אנחנו מדברים על הישיבה מול המסכים)
* הילדים לא רק דגים, אלא גם מאכילים את הדגים ולומדים עליהם
* במתחמי דייג מסוימים ניתן הסבר מפורט על בריכות הגידול, איך עובדות המשאבות וכן הלאה
* פעילות שמקדשת את זמן האיכות שלכם, ההורים, עם הילדים
* הרגע בו מצליחים לדוג, מעורר התרגשות בילדים ומעצים את תחושת המסוגלות שלהם

האם הפעילות מתאימה לילדים שלא אוהבים דגים?

התשובה היא שכן כמובן! המון ילדים נמנעים מאכילת דגים והמון הורים מנסים לשכנעם לאכול אותם. גם אם ילדיכם לא ממש אוהבים לאכול דגים, הפעילות יכולה להתאים להם. הילדים כמובן אינם מחויבים להתנסות בדייג, אלא יכולים רק ליהנות מההדרכה ומצפייה בבריכות הדגים. מטרת פעילות הדייג היא בשום אופן לא לשכנע את ילדכם לאכול דגים, אך פעמים רבות היא מצליחה לשנות את דעתם. הילדים מתלהבים ומתרגשים מהדייג, ולעתים ההתנסות המעשית היא זו שמעוררת בהם סקרנות לטעום אותם.

"עלינו לרכוש ציוד דייג לפני הגעה למתחם הדייג?"

ישנם מספר עסקים המפעילים מתחם דייג בקיבוצים, כאשר לכל אחד תנאי ביקור/פעילות אחרים. לרוב לא תצטרכו להצטייד לפני הגעתכם, אלא שתתאפשר השכרה של הציוד במקום. חשוב להדגיש כי במידה והתחביב שלכם הוא דייג וכבר יש לכם ציוד, לרוב תורשו להגיע איתו למתחם (כך שלא תצטרכו להוציא את כספכם על שירות השכרת ציוד דייג).

הילדים דגו ונהנו? זה לא הכל!

לרוב, הילדים ממצים את הדייג תוך זמן קצר, ואז הם מעלים את השאלה: "ומה עושים עכשיו?". לשמחתכם, במרבית מתחמי הדייג מוצעות עוד פעילויות נוספות לילדים, ביניהן: פינות ליטוף, מתחם ג'ימבורי, גני שעשועים ועוד. כמו כן, בחוות דייג מסוימות ישנו פארק צמוד בו ניתן לערוך פיקניק. לפני שאתם מגיעים לפארק דייג בקיבוץ, תאמו מראש ציפיות – עלויות, שעות פתיחה ומהן הפעילויות שיש במתחם. כך, תוכלו להבטיח יום חוויתי ומהנה לכל המשפחה! אז אילו דגים יעלו בחכתכם?