סיור רפתות בקיבוצים ומושבים לכל המשפחה!

סיור רפתות בקיבוצים ומושבים לכל המשפחה!

בכל שבוע, אתם ממלאים את המקרר במוצרי חלב שונים: גבינות רכות וקשות, מעדני חלב, שמנות, קצפות, חמאה ואיך לא – החלב, שבלעדיו אתם וילדיכם לא תסכימו לפתוח את הבוקר. הילדים שמטבעם סקרנים, לבטח שאלו גם אתכם יותר מפעם אחת את השאלות הבאות:

  • מה זה חלב?
  • איך מגיע החלב למדף בסופר?
  • מדוע החלב בצבע לבן?
  • איך חולבים את הפרה?

גם אם אתם יודעים את התשובות וחולקים אותן עם ילדיכם, דעו כי תוכלו להעביר אותם בחוויה מלמדת, מוחשית ומהנה: סיור רפתות בקיבוצים ובמושבים ברחבי הארץ! לא צריך להוסיף מילה על ההתרגשות וההתלהבות של ילדים מבעלי חיים, על אחת כמה וכמה כשמדובר על פרה – חיה שמככבת בהמון סיפורים וסרטי ילדים.

תשמחו לדעת: סיור רפתות בקיבוצים ובמושבים מוצע לכם בכל עונות השנה. אז רגע לפני הקערה הבאה של הקורנפלקס עם החלב, לפניכם המלצות על מספר רפתות בהן תוכלו לבקר עם ילדיכם. מווווווווו!

1.שביל פרות החלב, בית לחם הגלילית

כל הילדים "ראו" את הפרות – בסרטים, סדרות, ספרים, פריטי לבוש וחוברות צביעה. סיור ברפת בו יפגשו הילדים בפרות וילמדו על שלבי ההתפתחות והגדילה של הפרה. הפעילות המוצעת ברפת עשירה ומלמדת, ונשענת על הסברים וסיפורים לצד הפעלות מהנות שיעלו חיוך על פני הילדים: החל מהאכלת הפרות ועד התנסות בחליבתן.

2.משק קורלנדר, מושב בית הלל

האם ילדיכם יודעים כי לפני שהפרה הפכה "פרה", היא הייתה עגלה? בסיורים ברפתות שבמשק קורלנדר, שמים דגש לא רק על סיור ברחבי המשק והרפתות, אלא על העברת תוכן חינוכי ולימודי, כזה שיענה לילדים על כל השאלות שמעוררות ומסקרנות אותם. גם כאן, הילדים שירצו להתנסות בחליבה מוזמנים לעשות זאת, ולהיות עדים למערכות המתקדמות שתורמות לתהליכי החליבה וייצור החלב.

3.הרפת של איתי, ניר בנים

הסיפור של הרפת מתחיל ב-1995 וממשיך להיכתב גם בימים אלו! סיור ברפת כולל סיפורים והפעלות, עובדות מעניינות על הפרות ואורח חייהן, איך נראית ועוברת תקופת ההיריון על הפרה, דרך הטיפול בפרות ובעגלות, איך מתבצעת החליבה ואיך הטכנולוגיה השפיעה על תהליכי ייצור החלב.

4.הרפת בקיבוץ חצרים

רפת נוספת בה תוכלו לבקר היא הרפת שבקיבוץ חצרים שקמה בשנת 1947 (!). סיורים ברפתות מתאימים לכל בני המשפחה, וגם אתם, הורים יקרים, תזכו להכיר מקרוב את תעשיית החלב, התמורות שהיא עברה לאורך השנים, תהליכי החליבה והייצור ועוד. מלבד הביקור ברפת, מוצעים גם תכנים מעשירים נוספים לרבות הרצאות וסיורים באתרים נבחרים בקיבוץ.

"סיור ברפתות מתאים לילדים בכל הגילאים?"

התשובה היא שכן. סיורים ברפתות מותנים בליווי של מבוגר, כך שאין כל חשיבות לגילאי הילדים. מדובר על מפגש חינוכי, מלמד ומעצים, בו הילדים זוכים לראות מקרוב את תהליך ייצור החלב, רואים לראשונה פרה ורפת ואפילו מתנסים בחליבה.

לעוד: אטרקציות מומלצות בקיבוצים