שופינג במרחב הכפרי: היכן חווית הקניות טובה יותר – בעיר או בכפר?

שופינג במרחב הכפרי: היכן חווית הקניות טובה יותר – בעיר או בכפר?

מסע שופינג מוצלח מותנה בשני דברים עיקריים: קניות טובות וחוויית קניות מעולה! לא נחדש לכם אם נאמר כי תוכלו לצאת למסע השופינג בעיר או בכפר. עם זאת, סביר שנחדש לכם כי צפויה לכם חוויה טובה יותר, נעימה יותר ורגועה יותר דווקא במקום שאולי לא תכננתם להגיע אליו.

אז רגע לפני שאתם חותמים על יום חופש, מגדירים תקציב למסע השופינג ופותחים בסמרטפון NOTE עם כל הפריטים שאתם חייבים לרכוש, דעו גם אתם: היכן צפויה לכם חווית קניות טובה יותר – בעיר או בכפר? נענה על השאלה הזו באמצעות השוואה בין מספר פרמטרים, לרבות התייחסות למגוון החנויות, דילים בקיבוצים ובערים ואפילו חניה. מוכנים?

מגוון החנויות: רשתות גדולות או חנויות בוטיק?

הפרמטר הראשון שראוי לדבר עליו הוא כמובן היצע החנויות. לרוב, הקניונים הגדולים בערים הגדולות, מציעים חוויית קנייה הנשענת על מותגי האופנה הגדולים, אותם ניתן לרכוש גם באונליין. הסבירות למצוא חנויות של מעצבים מקומיים – נמוכה עד מאד. שופינג במרחב הכפרי לעומת זאת – במושבים, בקיבוצים ובמועצות המקומיות, תוכלו ליהנות מכל העולמות:
בוטיקים קטנים של מעצבי אופנה ומעצבי תכשיטים
חנויות של מותגי האופנה הגדולים
הנוסחה פשוטה: מגוון גדול יותר של חנויות = יותר אפשרויות = חווית קניה טובה יותר!

דילים בקיבוצים או דילים בערים הגדולות?

רק דבר אחד אתם אוהבים יותר מלקנות: לקנות במבצעים! אז היכן צפויים לכם מבצעים טובים יותר?
בקניונים הגדולים פועלות בעיקר רשתות גדולות, המציעות מבצעים משמעותיים רק פעמיים בשנה – סוף העונה בחורף ובקיץ.
שופינג במרחב הכפרי בו פועלות המון חנויות בוטיק שאינן כפופות לנהלים של רשת גדולה, אלא שהן מכתיבות לעצמן את החוקים. המשמעות היא שתוכלו ליהנות בכל ימות השנה משפע מבצעים והנחות! חיפשתם דילים בקיבוצים? מצאתם! ואל תשכחו גם את המסעדות בקיבוצים ובמרחב הכפרי, אליהן אתם יכולים לקפוץ בסיום הקניות.

מצפיפות ועד מקומות חניה: על אווירת הקניות הצפויה לכם

פרמטר נוסף שראוי לדבר על הוא על אווירת הקניות - התנאים שעוטפים את מסע השופינג שלכם. לדוגמא:
הצפיפות במרכז הקניות – אפשר רק לנחש כי תעדיפו להיכנס לחנויות שאינן "חנוקות" מלקוחות ושהתורים בהן לתאי המדידה והקופה אינם ארוכים. כאשר מדובר על שופינג במרחב הכפרי הצפיפות לרוב אינה גדולה (כן, גם בתקופות בהן מוצעים דילים בקיבוצים, מבצעים וסיילים), בין היתר מאחר ומרבית המרכזים פתוחים, גדולים ומרווחים הרבה יותר.

"פס קול הקניות" – מרכזי הקניות הסגורים סובלים באופן טבעי ובלתי נמנע מרעש. כתוצאה מכך – גם אתם סובלים. במרחב הכפרי לעומת זאת, הסאונד שילווה את מסע הקניות שלכם הוא שירת הציפורים.

חניה – תופתעו, אך חווית הקניות תעוצב גם על ידי פתרונות החניה. במרחב הכפרי ובמרכזים הפתוחים, ישנו שפע אדיר של מקומות חניה! הסבירות כי תצטרכו להמתין ממושכות למקום חניה פנוי? אינה גבוהה. בקניונים הגדולים לעומת זאת, נדמה כי ישנה מצוקה תמידית של מקומות חניה, שמעכבת את מסע הקניות של המבקרים הנלהבים ופוגעת בחווייתם הכללית.

לסיכום, אם טרם יצא לכם לחוות את ניחוחו הייחודי של הכפר במסע הקניות שלכם, זהו הזמן!