פעילויות בקיבוצים בקיץ 2021 – איך תגרמו למשפחות להגיע אליכם?

פעילויות בקיבוצים בקיץ 2021 – איך תגרמו למשפחות להגיע אליכם?

בחופש הגדול, הנפרס על פני חודשיים, משפחות רבות מחפשות פעילויות בקיבוצים בישראל ובמרחב הכפרי – שיעניקו ערך והמון כייף לילדים. אתם, כבעלי עסק, נמצאים בתחרות (בריאה כמובן) עם עסקים נוספים שכמוכם, רוצים שאותן משפחות יגיעו דווקא אליהם. אז מצד אחד, יש מקום לכולם. מצד שני, חשוב שתדעו איך מגבשים אסטרטגיה, באמצעותה תוכלו לגרום למשפחות עם ילדים לבחור בפעילות שלכם!

החלו לפרסם פעילויות בקיבוצים כבר עכשיו

ישנם עסקים שעיקר הפעילות שלהם הוא בחופשת הקיץ – ממפעילי סדנאות לילדים ועד מתחמי ג'ימבורי. המשמעות היא שעסקים אלו רוצים להבטיח קיץ כמה שיותר פורה ורווחי. אמנם יש עוד קצת זמן לחופש הגדול, אך עליכם להתחיל להיערך לקראת "העונה החמה". הדרך למשוך אליכם לקוחות (משפחות עם ילדים), היא באמצעות פרסום כמובן. עם זאת, חשוב שתדעו איך לפרסם, כמה לפרסם, מתי לפרסם והיכן. אפשרות הפרסום הנגישה (וגם הזולה ביותר) היא ברשתות החברתיות, בפייסבוק ובאינסטגרם. במידה ואתם בוחרים להקים קמפיינים ממומנים, שימו לב כי קהל היעד שעליכם להגדיר הוא הורי הילדים, ולא את הילדים בעצמם.

בכל מודעה פרסומית שלכם (גם אם מדובר "רק" על סטטוס), שימו לב כי אתם לא מפרסמים רק את העסק/פעילות, אלא גם נותנים להורים סיבה להגיע דווקא אליכם. ואיך עושים זאת?

  • הדגישו את הבידול שלכם כעסק במרחב הכפרי. לדוגמא: "ישנו מרחב אדיר כך שאין חשש לצפיפות", "הפעילות מתקיימת תחת כיפת השמיים" (בימי קורנה, זהו בידול משמעותי) וכן הלאה.
  • הדגישו את הערך שאתם מעניקים לילדים. לדוגמא: "הילדים ילמדו איך להכין פרלינים", "נפסל בקרמיקה" וכן הלאה...
  • מבצעים הם דרך מצוינת למשוך משפחות אליכם! כידוע, משפחות מוציאות המון כסף בחופש הגדול, כך שלרוב הנחה על פעילויות בקיבוצים, תספיק בכדי לגרום למשפחה מסוימת לבחור בכם.

שתפו פעולה עם עסקים נוספים בקיבוץ!

זהו אולי לא הדבר הראשון שתחשבו עליו, אך הנה לכם רעיון נוסף: שתפו פעולה עם עסקים בקיבוץ. במהלך החופש הגדול, תוכלו לערוך כמה פעמים (או פעם אחת, לבחירתכם), סוג של הפנינג גדול למשפחות. לרוב, המוטיבציה של משפחה להגיע לקיבוץ עבור פעילות אחת קצרה, לא תהיה גבוהה. עם זאת, כשישנו הפנינג גדול עם מגוון פעילויות בקיבוצים וסדנאות לילדים, המוטיבציה עולה ("בוא ניסע לשם עם הילדים! זה יעסיק אותם כל היום!").

הפעילות שלכם לא מותאמת לילדים? התאימו אותה לילדים!

חשוב להדגיש: ישנם המון עסקים שקהל היעד שלהם אינו ילדים, אך בחופשת הקיץ הם מבצעים התאמות ייחודיות. המטרה כמובן היא להפוך את הבילוי שבמהותו מיועד למבוגרים, לכזה שמתאים לכל המשפחה. לדוגמא: יקבים. מובן כי ילדים אינם יכולים לצרוך אלכוהול, אך ניתן ליצור הדרכות יקבים לילדים, להסביר להם על זני הענבים, תהליך ייצור היין, לפנקם במיץ ענבים ובמקום פלטת גבינות – פלטה עם מטבלים ונשנושים שילדים אוהבים.