5 יקבים מומלצים בקיבוצים ובמרחב הכפרי

5 יקבים מומלצים שחובה להכיר!

בתקופה מאתגרת שכזו, אפשר לנחש כי גם אתם לא הייתם מתנגדים לפאוזה ולכוס של יין משובח ואיכותי. מצד אחד תוכלו להתפנק על יין בסלון הביתי, במרפסת או בחצר. מצד שני? תוכלו להפוך את שתיית היין לבילוי חברתי, משפחתי או רומנטי עם סיור מודרך ביקב. אז לא, אינכם צריכים להרחיק עד טוסקנה, אלא שבישראל ישנם מספר יקבים מומלצים בקיבוצים המציעים לכם חווית בוטיק - עשירה, מלמדת וטעימה.

ביקור ביקב במרחב הכפרי – למי זה מתאים ומה חשוב לדעת?

  • הביקור ביקבים מוצע אך ורק לאנשים שגילם מעל ל-18 שנים
  • למה תוכלו לצפות? סיור ברחבי היקב, טעימות יין וגבינות ורכישת בקבוקים במחירים מוזלים
  • בדקו מראש מה מציע היקב בהתאם להנחיות התו הסגול
  • חשוב מאד: הגדירו מראש מי יהיה הנהג התורן. לחיים!

לפני חמשת היקבים המומלצים שלנו, הנה מספר דברים שיכולים לעניין אתכם במרחב הכפרי:

לפניכם, 5 יקבים מומלצים בקיבוצים ובמרחב הכפרי:

1.יקב צובה, קיבוץ צובה

גם אתם סקרנים לדעת מהו טעמו של קיבוץ צובה? יקב צובה מזמין גם אתכם ליקב המבוסס כולו על ענבים הגדלים בכרמי הקיבוץ. היקב מציע לכם חוויה הנשענת על טעימות של 4 סוג יין לצד סיפורים על הקמת היקב והסבר מקצועי על סוגי הענבים. שעות הפתיחה של היקב גמישות, ומאפשרות לכם להגיע בכל ימות השבוע לסיור, מלבד יום שבת.

2.יקב אורטל, קיבוץ אורטל

איך נשמע לכם סיור ביקב הנמצא בצפון רמת הגולן? יקב אורטל יעניק לכם טעימה מכל שאתם כמהים לו: יינות משובחים, נוף כרמים מרהיב ותצפית שבלתי אפשרי לתאר אותה, תצטרכו לראות בכדי להאמין. גם ביקב זה, תוכלו ליהנות מסיור המבוסס על טעימות יין, אך גם על הסברים מקצועיים שיעניקו לכם טעימה מתהליך ייצור היין.

3.יקב שטרן בקיבוץ תובל

יקב מומלץ נוסף שכדאי לבקר בו הוא "יקב שטרן" שהוקם בשנת 2004 בגוש תפן. כמו ביקבים האחרים המומלצים במרחב הכפרי, גם כאן צפויה לכם חוויה שתפגיש אתכם עם הצצה אל תהליכי הייצור, סיור בחדר החביות, סיפורי יקב ואיך לא – טעימות של יין משובח. החל מ-2016 החלו לייצר ביקב גם יינות כשרים וגם הם זמינים לכם לרכישה בחנות.

4.יקב רמות נפתלי
אלו מכם המעוניינים לבקר ביקב בוטיק כשר, הנה לכם: יקב רמות נפתלי בעמק קדש. גידול הענבים, הכנת היין, תהליך ייצור והיישון בחביות – זוהי רק טעימה ממה שצפוי לכם בביקור ביקב רמות נפתלי. הסיורים המודרכים ביקב מוצעים בסופי השבוע, אך אלו מכם הנמצאים באזור ומעוניינים לבקר, מוזמנים לתאם מראש ביקורים במהלך השבוע.

5.יקב צרעה, קיבוץ צרעה
אתם רוצים להכיר קצת יותר לעומק את עולם היין? בין היקבים המומלצים, יש גם את יקב צרעה שמזמין גם אתכם – קבוצות קטנות וגדולות, ליהנות מסיורים וסדנאות. נוף עוצר נשימה, הדרכות מקצועיות על טעמים, זנים וכרמים וטעימות של יין – מה צריך יותר מזה? היקב פתוח למבקרים שישה ימים בשבוע, ללא יום שבת.